سبد بیت کوین السالوادور 54 میلیون دلار در ضرر است، چه زمانی می تواند به سود بازگردد؟

سبد بیت کوین السالوادور 54 میلیون دلار در ضرر است، چه زمانی می تواند به سود بازگردد؟

1401/06/21

سبد تنها کشور معامله گر بیت کوین در جهان اخیراً به پایین ترین سطح خود رسیده است و اکنون با ضرر 55 میلیون دلاری به علت عملکرد ضعیف اولین ارز دیجیتال بازار در چند ماه گذشته مواجه است.


بر اساس ردیاب پرتفولیو(portfolio tracker)، پرتفولیوی اسالوادور اکنون بیش از 50 درصد کمتر از میانگین هزینه دلاری خرید شده است و آخرین خرید در 1 ژانویه انجام شده است. بیشتر خریدهای رئیس جمهور زمانی انجام شده است که BTC نزدیک به اوج بوده است.


هشت خرید بزرگ بین سپتامبر و دسامبر 2021 بوده است. میانگین ورودی حدود 55000 دلار بود که به نظر می رسد بالاتر از آنچه که در چشم انداز باید باشد است. این خریدهای پی در پی زمانی پایان یافت که بیت کوین ناگهان به محدوده قیمت 30000 دلار سقوط کرد.

با آخرین خرید 80 بیت کوین در حدود 20000 دلار، رئیس جمهور این کشور باید امیدوار باشد که قیمت بیت کوین به بالای 45000 دلار برسد تا این تلاش خرید بیت کوین السالوادور دوباره سودآور شود.رئیس جمهور السالوادور چه اشتباهی کرده است؟


استراتژی بلندمدت میانگین هزینه دلار انتخاب شده توسط او یکی از سازگارترین و آسان‌ترین روش‌های دریافت قرار گرفتن در معرض دارایی‌های مالی است. متأسفانه، او بیشتر سرمایه موجود را زمانی تزریق کرد که بیت کوین در بالاترین مقدارهای خود قرار داشت. خود رئیس جمهور و تحلیلگرانش، علیرغم وضعیتی که در بازار در سال 2018 شاهد بودیم، نزول و بازگشت احتمالی 70 درصدی را برای بیت کوین پیش‌بینی نمی‌کردند. یک راه صحیح‌تر برای آن ها میتوانست استفاده از استراتژی میانگین گیری بهینه باشد که در آن مجموعه‌ای از خریدهای برنامه‌ریزی شده بیت کوین صورت میگیرد و ارزش هر تراکنش خرید یکسان یا کمی بالاتر از خرید قبلی باقی می ماند تا زمانی که زیان های موجود پوشش داده شوند.


shape